שימוש נכון במחשבון משכנתא

לקוחות הפונים לבנק על מנת ליטול משכנתא יגלו להפתעתם כי קיימים מגוון גדול של מסלולי משכנתא אשר כל אחד מן המסלולים שונה מהאחר, לרב במרכיב הריבית.

מסלולי המשכנתא נחלקים לשני סוגים עיקריים: משכנתא בריבית קבועה ומשכנתא בריבית משתנה.

כל לקוח יאלץ לבחור במסלול המשכנתא המתאים לו ביותר, אך מאחר ואין בידינו תחזית של היכולות הכלכליות שלנו בעתיד, נאלץ להסתפק בחישוב של מחשבוני המשכנתא אשר יסייעו בידינו לאמוד את ההחזרים החודשיים.

השימוש במחשבוני המשכנתא פשוט וקל. יש להזין במחשבון מספר פרמטרים כגון סכום ההלוואה, גובה הריבית, תקופת ההלוואה, וכך תוכלו לקבל תחזית  מהימנה אשר על פיה תוכלו לכלכל את צעדיכם בצורה נכונה יותר. במידה ויש עליות נוספות ניתן לחשב בנפרד או במחשבון מקצועי.

החזרי המשכנתא החודשיים ילוו אותנו למשך שנים רבות ויוסיפו נטל כלכלי משמעותי להוצאות החודשיות שלנו. מחשבון המשכנתא יסייע ללווה לאמוד את הנטל הכלכלי שיאלץ לעמוד בו.

שימוש במחשבון המשכנתא יוכיח לכם כי אופן תשלומי המשכנתא החודשיים ישפיעו על תקופת המשכנתא, על גובה התשלומים ועל העלות הכוללת של המשכנתא.

לדוגמא: אם תבחרו במסלולי גרייס השונים, בהם ניתן לדחות את ההחזרים החודשיים למשך תקופת הגרייס או שניתן לשלם קודם את תשלומי הריבית ורק לאחר מכן את הקרן, חשבון פשוט במחשבון המשכנתא יגלה לכם כי סכום העלות הכוללת של המשכנתא תפח, וכי הריבית במסלולי הגרייס הינה הגבוהה ביותר ועל כן תשפיע על תקופת ההחזרים, גובה ההחזרים והעלות הכוללת של המשכנתא.

אם תבחרו במסלול צמוד מדד בריבית קבועה, אשר בו מלכתחילה ההחזרים החודשיים יכללו גם את הקרן וגם את הריבית, מחשבון המשכנתא יראה לכם כי במסלול זה ההחזרים נמוכים יחסית ובמידה והכנסתכם צמודה למדד לא תיפגעו מעליית המדד אך הסכנה במסלול זה שהריבית בשוק תרד וההחזר החודשי לא יושפע מכך משום שהריבית קבועה במסלול זה.

רב הלווים משתמשים במחשבון המשכנתא על מנת לחזות את גובה החזרים החודשיים הצפויים לעתיד. זהו הפרמטר המבוקש ביותר ממחשבון המשכנתא. הפרמטרים אשר ישפיעו על גובה ההחזרים הינם גובה ההלוואה, תקופת ההלוואה, גובה הריבית.

קחו בחשבון כי המשכנתא הינה התחייבות ארוכת טווח ועל כן חשוב לבדוק את כל האופציות עוד לפני נטילת המשכנתא, עשו זאת בליווי צמוד של מחשבון המשכנתא.