יועץ משכנתאות

הגעתם להחלטה הגורלית של חייכם ולתהליך החשוב של לקיחת משכנתא וקניית דירה או נכס? אתם מתלבטים מה לקחת, איזה מסלול ואיך לפרוש אותה כך שיהיה לכם משתלם מבחינה כלכלית?

למה צריך להתלבט ולחשוב, לעבור בין בנקים ולנסות להתווכח ולהוריד בריביות וכו'.. כל שעליכם לעשות הוא לפנו לאחד מיועצי המשכנתאות שהוא זה שיעשה בשבילכם כל זה ולהוביל אותכם לדרך שבה תמצאו שההחלטה שקיבלתם כן נכונה, משתלמת ולא תצטערו על כך בחיים.

יועץ משכנתא כשמו הוא, הינו האדם הלומד את כל מסלולי המשכנתא הניתנת ויודע לחשב מה כן מתאים לכל אחד לפי הדרישות והצרכים שלו. הוא זה שיבחן וישווה את המשכנתא וההלוואה שאתם לוקחים וזקוקים לה למשכורת ולתנאי המחייה שלכם בנוף לבדיקת הקריטריונים המתאימים לקבלת אותה משכנתא על מנת שתהיה הכי מתאימה עבורכם. יועץ משכנתא טוב הינו שיביא לכם את התנאים הטובים תוך כדי בניית תמהיל כלכלי למשכנתא באופן נכון ומתאים לצרכים הייחודיים בנוסף לעלויות הריבית הנמוכות ביותר.

ישנם יועצי משכנתא רבים העוברים קורסים מיוחדים להכשרתם והתמחותם בתחום כך שהמטרה שלהם תהיה הלקוח ומה שטוב עבורו על מנת לגרום לו לחסוך כמה שיותר מהמשכנתא במהלך החיים. אך במקביל, לצערנו, ישנם יועצי משכנתא שהמטרה היחידה שלהם זה הכיס והרווח שלהם בסוף העסקה ולא טובת הלקוח. אז איך אפשר לדעת והכיר מי הוא יועץ משכנתא טוב, שלא יסבך אותנו בעסקת משכנתא גרועה שתלווה אותנו לכל החיים?!.

מאות יועצי משכנתא עובדים עבור בנקים מסויימים כך שאם פניתם לאותם יועצים הם יכולים להתווכח עם הבנק עצמו ולגרום לו להפחית בריביות הניתנות מאחר ויועץ כזה יכול לתרום ולסייע לבנק לתת משכנתאות לאנשים שמבקשים ייעוץ למשכנתא.

לבחירת היועץ המתאים והטוב ביותר יש לבדוק נושאים חשובים לפני ההחלטה אודותיו כמו :

  • בניית תמהיל משכנתא עם ריביות קטנות של הבנק.
  • הנסיון המוכח של אותו יועץ אשר השמועות עליו הן הדרך להגיע אליו. שנות וותק ונסיון כך שהוא יכול לדעת הרבה על משכנתאות ויהיו לו הרבה מכירים ועסקאות עם בנקים שיוכל להחליט מי כדאי ומי לא בשבילכם.
  • לא לחתום עם היועץ הראשון שאותו תפגשו אלא מומלץ להיפגש עם כמה מהם ככה שהטוב מביניהם הוא זה שתתחברו אליו, תיפתחו בפניו כי הוא זה שצריך להבין את המצב שלכם וזה שיתאים לכם את המשכנתא הטובה עבורכם ועבור הצרכים שלכם. פשוט לבצע סקר שוק מורחב ודייקן.
  • יועץ המשכנתא הטוב הוא זה שיראה לכם תוכנית העבודה שלו ואיך תוכל לחסוך לכם הרבה כסף וזה מוכיח עד כמה העבודה שלו רצינית, אכפתית ומתבצעת לטובת הלקוח ולא למטרת רווח ועושר שלו.

לזכור! ניתן לערוך סקר שוק בנושא משכנתאות אך כמו בנושא תיאום מס עדיף לקחת יועץ משכנתא טוב שיכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים לאורך כל תקופת המשכנתא.